Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Vitajte na stránke SNA
Slovenský národný aeroklub generála Milana Rastislava Štefánika bol oficiálne zaregistrovaný na Federálnom ministerstve dopravy ČSFR 6. februára 1990, ako člen Aeroklubu Českej a Slovenskej federatívnej republiky

SNA – občianske združenie je samostatným, nezávislým, dobrovoľným, otvoreným a nepolitickým združením základných organizačných článkov – aeroklubov /ZOČ/ združujúcich záujemcov o letecké športy.

V roku 2016 je Slovenský národný aeroklub zaregistrovaný ako prijímateľ 2%.  Za Vaše príspevky ĎAKUJEME.

 

 

AIR SYMPOSIUM 2014

Komisia bezmotorového lietania SNA Vás srdečne pozýva na seminár zameraný na zaujímavé témy v plachtení - AIR SYMPOSIUM 2014, konaný v sobotu 18. januára 2014, Dražkovce - MARTIN. Viac informácií na webstránke akcie: http://airsymposium.sna.sk/

Jednoducho ... príďte.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Využitie vzdušného priestoru 11/2013

OSTATNÉ POŽIADAVKY NA VYUŽITIE VZDUŠNÉHO PRIESTORU SR NA NOVEMBER 2013

a http://ais.lps.sk/web/?fn=300&lng=sk&sess=n49i7V9up2cKCQngymhLz20rvO84IbLP

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Uznesenie prezídia SNA č 10/2013

zo dňa 19.10.2013 v pdf

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Správa zo 107.generálnej konferencie FAI

V dňoch 3. až 5. októbra 2013 sa v Kuala Lumpure v hoteli Royale Chulan skutočnila generálna konferencia Medzinárodnej leteckej federácie FAI. Generálna konferencia je príležitosťou na stretnutia, výmenu názorov, skúseností a miesto prijatia najdôležitejších rozhodnutí riadiacich letecké športy na svete. Toto stretnutie je tiež príležitosťou na uctenie si práce a úspechov jednotlivcov i kolektívov, ktorí sú prínosom pre rozvoj a činnosť všetkých odvetví letectva združených v FAI. Konferencia bola oficiálne otvorená 3. októbra počas ceremoniálu odovzdávania FAI a FAI-Breitling ocenení. Mimochodom za novú koncepciu závesného klzáka a vrtuľníka na ľudský pohon. Diplomami a medailami boli ocenení poprední predstavitelia a kolektívy z členských krajín FAI. Medzi 70 ocenenými v roku 2012 aj Jindra Paušová, ktorej bude diplom Paula Tissandiera odovzdaný osobne v mieste bydliska a Diplom Leon Biancotto Aerobatics Diploma, si prevzal Pavol Kavka.
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Čítať celý článok...

 

Gulash rallye 2013

Report a výsledky z Gulash rallye 2013 si môžete pozrieť na linku-  http://www.aeroklubpoprad.sk/node/359

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Využitie vzdušného priestoru 10/2013

OSTATNÉ POŽIADAVKY NA VYUŽITIE VZDUŠNÉHO PRIESTORU SR na  október 2013

a http://ais.lps.sk/web/?fn=300&lng=sk&sess=n49i7V9up2cKCQngymhLz20rvO84IbLP

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Pozvánka

Milí aeroklubáci,

dovoľujeme si Vás pozvať na tradičné ukončenie leteckej sezóny pod Tatrami, Gulash Rallye 2013. Uskutoční sa 5. októbra 2013 v priestoroch Aeroklubu Poprad na Letisku Poprad-Tatry. Tento rok sme pripravili niekoľko zaujímavostí. Pre všetkých účastníkov, veľkých aj malých, bude pripravený sprievodný program (detské atrakcie, letecké aj neletecké modely, atď.) a vďaka atraktívnym partnerom čakajú na víťazov zaujímavé a hodnotné ceny. Súťažiť sa bude tradične v 3 disciplínach: pristátie na presnosť (L-13 Blaník, prípadne vlastným lietadlom), hod kniplom do diaľky a pitie piva na čas; v kategóriách Juniori a Seniori. Registrácia súťažiacich bude prebiehať do 14:00, štartovné je 15 €, prípadne 5 € pre súťažiacich s vlastným lietadlom. Pre účastníkov, ktorí by radi prileteli lietadlom máme dobrú správu, počas GR 2013 sú pristávacie poplatky na Letisku Tatry s 50% zľavou!Všetky dôležité informácie vrátane prihlášky nájdete na našom webe: www.aeroklubpoprad.sk Tešíme sa na Vás!

PS: záujemcov, ktorí prídu do Popradu po zemi prosíme, aby sa vopred prihlásili prostredníctvom webového formulára. Uľahčíte proces vybavovania vstupov do letovej zóny medzinárodného letiska a v prípade záujmu aj včasné zabezpečenie ubytovania.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Úspešné ukončenie reprezentačnej parašutistickej sezóny

Koniec augusta sa v parašutistickom svete niesol v organizovaní dvoch medzinárodných parašutistických podujatí, ktoré poriadala Ruská  federácia.

V dňoch 22. až 26. 8 bol Ruský Cheboksary dejiskom 13th FAI World Cup in Freefall Style & Accuracy Landing a 7th FAI European Freefall Style & Accuracy Landing Championships v klasických parašutistických disciplínach.

Kolomana – Moskovský región bola zase v dňoch 23. až 1.9. dejiskom FAI 7th World Cup a FAI 3rd European Championships in Canopy Piloting.

Na oboch súťažiach mala Slovenská republika aj vďaka finančnej podpore MŠVVaŠ SR svojich reprezentantov, ktorí aj napriek problematickým tréningovým možnostiam a v ťažkej medzinárodnej konkurencii zaznamenali veľmi cenné úspechy

Tomáš Marcinek 6. miesto v hodnotení jednotlivcov v disciplíne presnosť pristátia v rámci European Freefall Style & Accuracy Landing Championships (z 59 účastníkov)  bližšie info

Roman Dubský 2. miesto - Strieborná medaila v hodnotení jednotlivcov v disciplíne Distance v rámci FAI 3rd European Championships in Canopy Piloting (43 účastníkov). Viac v článku: http://sport.aktuality.sk/c/154961/velky-uspech-na-poli-neznamom-slovak-dubsky-vicemajstrom-europy/?show=preview

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

foto z akcie

 

Konferencia vzdušný priestor pre všetkých

Ako už bolo pred nedávnom avizované, dňa 23.10.2013, v stredu, sa od 9.00 v hoteli Chopin pri nákupnom centre Avion v Bratislave uskutoční konferencia "Vzdušný priestor pre všetkých".

Program konferencie a PRIHLÁŠKA. Neváhajte so svojou účasťou, nech je jasné, že aj my existujeme!

Je to stretnutie všetkých používateľov vzdušného priestoru SR s úradmi - tými ktorí použitie vzduchu nad SR regulujú a organizujú. Preto Vás na toto  stretnutie srdečne pozývame, prídite si vypočuť čo sa aj vo Vašom vzduchu chystá a plánuje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Partneri