Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Vitajte na stránke SNA
Slovenský národný aeroklub generála Milana Rastislava Štefánika bol oficiálne zaregistrovaný na Federálnom ministerstve dopravy ČSFR 6. februára 1990, ako člen Aeroklubu Českej a Slovenskej federatívnej republiky

SNA – občianske združenie je samostatným, nezávislým, dobrovoľným, otvoreným a nepolitickým združením základných organizačných článkov – aeroklubov /ZOČ/ združujúcich záujemcov o letecké športy.

V roku 2016 je Slovenský národný aeroklub zaregistrovaný ako prijímateľ 2%.  Za Vaše príspevky ĎAKUJEME.

 

 

Uznesenie pléna SNA č. 5/2014

zo dňa 22.11.2014

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Uznesenie prezídia SNA č. 14/2014

zo dňa 8. novembra 2014

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Správa z 108. generálnej konferencie FAI

Delegáti z členských krajín FAI sa zúčastnili 108. generálnej konferencie FAI, ktorá sa konala v Pattayi, Thajsko, v piatok 17. a v sobotu 18.októbra 2014. Akcia bola úspešne zorganizovaná thajským kráľovským leteckým športovým združením (RASAT), ktoré je členom FAI od roku 1979.
Závery z generálnej konferencie, napríklad znovuzvolenie prezidenta FAI Dr. Johna Grubbströma, sú uvedené nižšie. Úplný zápis bude zverejnený na webových stránkach FAI na začiatku roka 2015.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Čítať celý článok...

 

Konferencia vzdušný priestor pre všetkých 2014

Tento rok sa podujala zorganizovať túto konferenciu Žilinská Univerzita.

Uskutoční sa v utorok, dňa 04.11.2014, sa od 9.00 v Žiline, v priestoroch Gama klubu, ubytovacie zariadenie Veľký Diel.

Program konferencie a PRIHLÁŠKA. Neváhajte so svojou účasťou.

SNA je jedným z najväčších používateľov VP SR a konferencia je stretnutím všetkých používateľov vzdušného priestoru SR s úradmi - tými ktorí použitie vzduchu nad SR regulujú a organizujú. Preto Vás na toto  stretnutie srdečne pozývame, prídite si vypočuť čo sa aj vo Vašom vzduchu chystá a plánuje.

Ak máte podnety alebo námety ako zlepšiť využívanie VP SR, píšte na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Informácia

Aeroklub Egypta prostredníctvom svojho gen. sekretára (Waffik El Tabiy) oznamuje všetkým záujemcom, ktorí  by chceli navštíviť Egypt svojim lietadlom registrovaným v ktoromkoľvek aeroklube, že Aeroklub Egypta je pripravený zabezpečiť vydanie všetkých povolení a výnimiek z  požadovaných poplatkov na egyptských letiskách počas ich cesty.Aeroklub Egypt môže tiež usporiadať a zabezpečiť návštevu akejkoľvek skupiny pilotov, ktorí majú úmysel vykonať turné po Egypte.
Adresa :
Aero club of Egypt  secretary general
E mail : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
Tel/fax : 0020223935873   - 00202239550990020223955099
P.O.BOX : 19 Mohamed Farried - Code No. 11518 Cairo -Egypt
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

OZNÁMENIE

Prezident SNA oznamuje predsedom ZOČ SNA, že plánovaný termín konania pléna SNA sa mení z 8.11.2014 na 22.11.2014 v Žiline

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Pozvánka Aeroklubu Poprad

Vážení leteckí kolegovia, priatelia a nadšenci. Dovoľujeme si Vás opäť po roku pozvať na tradičné súťažno - zábavné podujatie Gulash Rallye 2014, spojené s ukončením leteckej sezóny pod Tatrami.

Uskutoční sa 4. októbra 2014 v priestoroch Aeroklubu Poprad na Letisku Poprad - Tatry.
Prezentácia súťažiacich bude prebiehať od 7:00 do 14:00. Súťažiacich, ktorí k nám zavítajú z iných aeroklubov prosíme, aby sa prihlásili vopred vyplnením formulára na webe Aeroklubu Poprad z dôvodu zabezpečenia bezproblémového vstupu do priestorov medzinárodného letiska.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Poďakovanie prezidenta SNA

Vážený pán JUDr. Štefan Vittek, Klub navigačného lietania,  AIR SYMPATIA Trenčín

Vážený pán predseda,

Keď som pred rokom zverejnil na stránke SNA list, ktorým som vyjadril hrdosť a zadosťučinenie nad vynikajúcim výsledkom našich pilotov v „Rally“ na 9. Majstrovstvách Európy, možno to mnohí považovali za dielo šťastnej náhody.

Rád konštatujem, že tento veľký úspech bol začiatkom Tvojej obrovskej motivácie, keď si vytušil možnosti počtom malého kolektívu navigátorov. Obzvlášť potešujúce je to, že si vsadil na mladých, ktorí svoje majstrovstvo nepochybne budú neustále zdokonaľovať.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Čítať celý článok...

 

ZLATO a BRONZ pre Slovensko na 19.FAI MS v leteckej rally

Pokračovanie reportu prípravy a účasti slovenskej reprezentácie na 19.FAI MS v Leteckej rally

5. pokračovanie zo dňa 25. augusta 2014:

Zahraničná športová príprava - tréningový proces štátnej reprezentácie Slovenskej republiky v leteckej rally priamo v dejisku 19. FAI Majstrovstiev sveta v leteckej rally na športovom letisku v meste Toruň začal a prebiehal v súlade s časovým plánom.

Každá súťažná posádka štátnej reprezentácie Slovenskej republiky v leteckej rally v dramatických poveternostných podmienkach absolvovala v priebehu troch tréningových dní štyri oficiálne tréningové etapy a niekoľko desiatok meraných pristaní.

Už na základe výsledkov z priebehu tréningového procesu bolo viac alebo menej zrejmé, že súťažné posádky štátnej reprezentácie Slovenskej republiky v leteckej rally dokonale rozoznali rukopis domáceho staviteľa súťažných tratí a vytvorili si tak výhodnú znalostnú pozíciu pre samotný súťažný proces.

Aj samotný súťažný proces štátnej reprezentácie Slovenskej republiky v leteckej rally na 19. FAI Majstrovstvách sveta v leteckej rally prebiehal v dramatických poveternostných podmienkach.

Športové výsledky, ktoré súťažné posádky dosiahli v prvej súťažnej etape vytvorili predpoklad, že štátna reprezentácia Slovenskej republiky v leteckej rally môže bojovať o cenný kov.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Čítať celý článok...

 
Partneri